Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


Novější 1 3

Farmářské trhy v Ostopovicích

Farmářské trhy Ostopovice

 Sbírka pro Diakonii Broumov

 

SBÍRKA POUŽITÉHO OŠACENÍ 

pro Diakonii Broumov

„Nepotřebné věci potřebným.“

 

dne:      sobota 17. června 2017

čas:       9.00 – 10.00 hod

místo:   sklad naproti Obecního úřadu v Nebovidech              

 

 Věci prosíme zabalené do igelitových pytlů či krabic, aby se nepoškodily transportem            

 Seznam sbíraných věcí

 Den dětí

Den dětí_03062017

 Rozšíření prodejní doby prodejny potravin

od 13.5.2017              sobota     7.00 - 10.00 hod

od 15.5.2017              středa      6.30 - 16.00 hod.

                                   pátek        6.30 - 17.00 hod.

 

po, út a čt        6.30 - 14.00 hodInformace k placení daně z nemovitých věcí

Informace FU ke zpřístupnění hromadného předpisného seznamu

Informace FU k zasílání složenekInformační zpravodaj DSO Šlapanicko č.2

Informační zpravodaj DSO č. 2Placení daně z nemovitých věcí

Sdělení FU k placení daně z nemovitých věcíUpozornění finančního úřadu

Finanční úřad pro Jihomoravský kraj upozorňuje všechny poplatníky využívající platbu daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO, aby si zkontrolovali a případně zvýšili inkasní limit pro platby SIPO tak, aby pokryl celou předpokládanou výši daně. V případě nedostačujícího limitu nebude platba SIPO bankou provedena a může tak dojít ke vzniku nedoplatku na dani.

Poplatníkům, kteří hradí daň prostřednictvím SIPO, nebude příslušným FÚ zaslána poštovní poukázka pro placení daně, informaci o výši hrazené daně obdrží od České pošty v rámci podrobného přehledu jednotlivých předpisů plateb. Nebude-li do 31. května uhrazena splatná daň prostřednictvím SIPO, bude poplatníkovi Českou poštou zaslána upomínka neuhrazených předpisů SIPO.

Všechny potřebné informace jsou dostupné na adrese http://www.financnisprava.cz/sipo.

 Zpětný odběr pneumatik

Zpětný odběr pneumatik

Seznam míst zpětného odběru pneumatik

 Doporučení pro nákup nové televize

Výběr informací z webu Českých radiokomunikací: http://dvbt2overeno.cz/ resp. https://www.cra.cz/

Přijímače potřebné pro DVB-T2

Nový typ televizního vysílání DVB-T2 naladíte pouze s přijímačem, který obsahuje tuner DVB-T2. Zároveň však musí splňovat technické parametry vyžadované operátory českých vysílacích sítí, například nesmí postrádat kodek HEVC, někdy také označován jako H.265 (kompresní standard, v němž se bude v České republice vysílat). Přijímače DVB-T2 vybavené starším typem kodeku MPEG-4/H.264 nebudou pro příjem nového typu televizního vysílání vhodné. Přechod na příjem nové generace zemského digitálního televizního vysílání můžete řešit několika způsoby:

Set-top-box ke stávajícímu televizoru

Pokud se vám nechce zbavovat současného televizoru, postačí vám k příjmu nového typu televizního vysílání set-top-box s tunerem DVB-T2. Jde o krabičku, která se připojí mezi televizor a anténu a převádí signál DVB-T2 do podoby čitelné pro starší typy televizorů. Stejným způsobem před časem mnoho diváků řešilo přechod z analogového na digitální televizní vysílání. Výhodou tohoto řešení je finanční nenáročnost – set-top-box vyjde na několik stokorun, cena nejlevnějších typů má začínat na 500 korunách. Musíte počítat s tím, že budete mít dva dálkové ovladače – jedním budete zapínat a vypínat televizor a druhým ovládat set-top-box a přepínat mezi programy. Existují však také univerzální ovladače, které si poradí s televizorem i set-top-boxem. Set-top-box pro příjem vysílání DVB-T2 by měl obsahovat kodek HEVC.

Zcela nový televizor

Nejjednodušším, ale zároveň dražším způsobem je koupě nového televizoru, který už bude mít integrovaný tuner DVB-T2. V tomto případě pouze připojíte televizor ke stávající anténě a spustíte automatické nebo manuální hledání vysílacích sítí ve vašem dosahu. Ty se vám načtou do paměti televizoru a zobrazí vám přenášené programy, které si poté můžete libovolně seřadit v menu podle vašich priorit. Nezapomeňte, že nový televizor by měl kromě tuneru DVB-T2 obsahovat i kodek HEVC.

Kupujte jen certifikované přijímače!

Protože ne všechny televizní přijímače s tunerem DVB-T2 a kodekem HEVC dokáží správně zpracovat signál vysílacích sítí v České republice, rozhodly se České Radiokomunikace označovat přijímače, u nichž praktickým testem ověřily jejich kompatibilitu s technickým řešením použitým u nás speciální pečetí.

Ověřeno DVBT2

Co logo DVB-T2 ověřeno znamená:

  • Zařízení je ověřeno i někým jiným, než výrobcem, a hraje (DVB-T2)
  • Zařízení je otestováno výrobcem dle platných doporučení
  • Zařízení je otestováno vysílatelem DVB-T2 (České Radiokomunikace a.s.)

Proces certifikace slouží k zajištění co největšího počtu funkčních zařízení pro příjem DVB-T2. U zařízení opatřených logem byl ověřen příjem DVB-T2 nezávislými testy.

Společnost České Radiokomunikace a.s. nenese odpovědnost za jakoukoli následnou nekompatibilitu dotčeného zařízení způsobenou zejména změnou firmware či změnou jakýchkoli dalších parametrů zařízení nebo jakékoli problémy s příjmem terestrického televizního signálu.Novější 1 3

26. 5. Filip

Zítra: Valdemar

 

Sbírka pro Diakonii Broumov bude začátkem června 

 

Návštěvnost stránek

139182
nebovidy_foot.png